ČEŠTINA - 6. třída - 12. 10. 2020

Datum zadání: 12. 10. 2020

Vypracovat do: 16. 10. 2020

MLUVNICE

Podstatná jména pomnožná, hromadná a látková

Přečíst rámeček v učebnici na str. 19 nahoře.

V PS vypracovat na str. 10 cv. 8a, b, 9 a 10 – ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz  nebo vhodit do schránky na škole.

LITERÁRNÍ VÝCHOVA

Jaromír Jech – Dukáty ve vejcích

Přečíst článek v učebnici - čítance na str. 13 – 15.

Vypracovat otázky:

1. V kolika podobách se ukázal Krakonoš?
  2. Vymysli nový, výstižný nadpis ukázky.
  3. Napiš alespoň 3 vlastnosti selky.

Ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.

SLOH

Zpráva a oznámení

Přečíst v učebnici rámeček na str. 111 nahoře.

V PS na str. 50 dokončit objednávku ve cv. 5 (z minulé hodiny), vypracovat cv. 6 na str. 50 a cv. 7 na str. 51.