ČEŠTINA - 6. třída - 14. 12. 2020

MLUVNICE

Číslovky

Přečíst rámečky v učebnici na str. 55-58

Procvičit si látku písemně v PS na str.22 / cv. 1 a), b), 4; str. 23 / cv. 9, 10, 12 a v učebnici ústně na str. 56 / cv. 2 a) – stačí udělat část cvičení.

V příloze je pro zjednodušení prezentace. CJ6 - Číslovky

Vypracovat pracovní list v příloze, CJ6 - Číslovky - pracovní list, ofotit a poslat nejpozději ve čtvrtek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz  nebo vhodit do schránky na škole.

LITERÁRNÍ VÝCHOVA

Jaroslav Foglar – Ježek v kleci

Dočíst text v učebnici – čítance na str. 55 dole–57

Dále přečíst text Ve svatojakubské věži na str. 57 dole – 59 (dyslektici po str. 58)

Vypracovat otázky k textu Ve svatojakubské věži (dyslektici jen 5 otázek):

1.      Vypiš jména všech chlapců z Rychlých šípů, kteří jsou zmiňováni v ukázce.

2.      Kde se příběh odehrává?

3.      Jak se chlapci dostali dovnitř?

4.      Napiš jméno chlapce, po jehož osudu Rychlé šípy pátraly.

5.      Napiš 5 příkladů (dyslektici 4 příklady) výrazů, které naznačují něco zlověstného, hrůzného (může to být např. prostředí nebo pocity).

6.      Co tam chlapci našli?

Ofotit a poslat nejpozději ve čtvrtek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.

SLOH

Popis budovy a místnosti

Přečíst v učebnici rámeček na str. 119 dole.

Vypracovat pracovní list v příloze, CJ6 - Popis budovy - pracovní list, ofotit a poslat nejpozději ve čtvrtek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.