ČEŠTINA - 6. třída - 15. 11. 2020

Datum zadání: 16. 11. 2020

Vypracovat do: 20. 11. 2020

MLUVNICE

Druhy přídavných jmen; přídavná jména tvrdá a měkká

Přečíst rámečky v učebnici na str. 33, 34, 36.

Procvičit si látku v PS str.14 / cv. 3a, str. 17 / cv. 19, 20 a v učebnici na str. 35 / cv. 3, 7, str. 36 / cv. 2, str. 37 / cv. 6a, b, c – stačí udělat v učebnici část cvičení.

Vypracovat pracovní list v příloze, ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz  nebo vhodit do schránky na škole.

CJ6 - Druhy přídavných jmen - přídavná jména tvrdá a měkká - pracovní list 15112020.pdf

LITERÁRNÍ VÝCHOVA

Hana Doskočilová – Jan Amos Komenský

Přečíst text v učebnici – čítance na str. 28.

Vypracovat otázky k textu (dyslektici jen 4 otázky):

1.      Odkud Jan pocházel?

2.      Čím chtěl být jako kluk?

3.      Do jaké chodil školy a co se tam učil?

4.      Proč pan učitel Janovi zakázal cestu domů?

5.      Jaký je zázračný recept Jana Amose Komenského?

Ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.