ČEŠTINA - 6. třída - 3. 1. 2021

Vypracovat do: 8. 1. 2021

Mluvnice

Slovesa, slovesné kategorie

Přečíst rámečky v učebnici na str. 59-61 nahoře.

V příloze je pro zjednodušení prezentace. CJ6 - Slovesa - slovesné kategorie - 03012021

Procvičit si látku písemně v PS na str.24 / cv. 1, 3; str. 25 / cv. 6, 7 a); str. 27 / cv. 14, 18 b) – stačí udělat jen část cvičení.

Vypracovat pracovní list v příloze, CJ6 - Slovesa slovesné kategorie - pracovní list - 03012021, ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz  nebo vhodit do schránky na škole.

Literární výchova

Astrid Lindgrenová – Ronja, dcera loupežníka

Opakovat si básničku a číst doporučenou četbu, v lednu se odevzdává čtenářský deník ihned po nástupu na prezenční výuku!

Přečíst text v učebnici – čítance na str. 67–69

Vypracovat otázky k textu (dyslektici jen 5 otázek):

1.     Vypiš jména všech postav z ukázky.

2.     Kde se příběh odehrává?

3.     Hlavní hrdinové byli svobodní. Znamená to, že si mohli dělat, co chtěli? Jak se chovali?

4.     Jaký význam měl pro děti oheň?

5.     Která věc byla pro děti nejdražší?

6.     Stýskalo se dětem po rodičích? Na co myslely?

Do sešitu (literární části) udělat zápis (dyslektici si ho mohou nalepit):

Astrid Lindgrenová (1907–2002)

Byla to švédská spisovatelka, psala knihy pro děti, romány, divadelní hry, scénáře.

Dílo: Pippi Dlouhá punčocha

Děti z Bullerbynu

Ronja, dcera loupežníka

Ofotit vypracované otázky i zápis v sešitě a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.