ČEŠTINA - 7. třída - 26. 4. 2021

Datum zadání: 26. 4. 2021

Vypracovat do: 30. 4. 2021

Mluvnice

Druhy vedlejších vět – vedlejší věty příslovečné

Prostudovat rámeček v učebnici na str. 87 a 88.

Pro přehlednost je v příloze prezentace: CJ7 - Druhy vedlejších vět - věty příslovečné - 26042021.ppt

V PS procvičit písemně na str. 43/cv. 8, 9, 10, 44/12, 13 a v učebnici ústně na str. 88/cv. 3, 89/ 9 – stačí udělat jen část cvičení.

Další možnosti: https://www.umimecesky.cz/cviceni-vedlejsi-vety-prislovecne

Vypracovat pracovní list v příloze, CJ7 - VV příslovečné - pracovní list - 7. třída - 26042021.pdf – ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz  nebo vhodit do schránky na škole.

Literární výchova

Ivan Andrejevič Krylov – Včela a mouchy

a)       Číst doporučenou četbu na 3. čtvrtletí, kdo by potřeboval knihu, může si ji půjčit ve školní knihovně.

b)      Vypracovat pracovní list v příloze. CJ7 - Ivan Andrejevič Krylov - Včela a mouchy - pracovní list - 7. třída - 26042021.pdf

c)       Udělat zápis do sešitu v literární části (dyslektici si ho mohou nalepit do sešitu):

Nejznámější bajkaři:

Ezop – řecký bajkař

Ivan Andrejevič Krylov – ruský bajkař

Jean de La Fontaine – francouzský bajkař

Ivan Olbracht – český bajkař

d)      Zapsat pojmy do sešitu v literární části (dyslektici si ho mohou nalepit do sešitu):

Bajka – příběh, ve kterém vystupují zvířata, rostliny nebo věci a chovají se jako lidé. V bajce bývá mravní ponaučení

Alegorie – (jinotaj), skrytý smysl

e)      Ofotit vypracovaný pracovní list i zápis v sešitě a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.