ČEŠTINA - 7. třída - 7. 12. 2020

MLUVNICE

Slovesa – opakování; slovesný rod

Přečíst si rámečky v učebnici na str. 47–50

Pro přehlednost jsou v příloze prezentace.

CJ7 - Slovesa - slovesné kategorie 07122020.pptx   CJ7 - Slovesný rod - 07122020 .pptx

V PS procvičit písemně na str. 23 / cv. 1, 2 dole; str. 24 / cv. 4, 6; str. 25/ cv. 9, 2; str. 26 / cv. 3 a)

Tentokrát nic neposílejte, pracovní sešit budu kontrolovat příští týden ve škole.

Literární výchova

Bible – Kain a Ábel – pracovní list

a)      Opakovat si básničku, číst knihu na další čtvrtletí. (Kontrola bude na začátku ledna.)

b)      Přečíst text v pracovním listě.  CJ7 - Kain a Ábel - pracovní list - 07122020.pdf

c)      Vypracovat otázky v pracovním listě. (1. otázka – Charakterizuj Kaina a Ábela znamená, abys napsal/a jejich vlastnosti, jací byli, jak se chovali.) (dyslektici bez 3. otázky)

d)      Udělat zápis do sešitu v literární části (dyslektici si ho mohou nalepit do sešitu):

e)      Zapsat pojem do sešitu v literární části (dyslektici si ho mohou nalepit do sešitu):

mystický = logicky nevysvětlitelný

f)       Ofotit vypracované otázky a poslat nejpozději ve čtvrtek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.