ČEŠTINA - 8. třída - 14. 12. 2020

Vypracovat do: 18. 12. 2020

MLUVNICE

Neohebné slovní druhy

Pročíst rámečky na str. 54 a 57.

Pro přehlednost a úplnost máte v příloze prezentaci.

CJ8 - Neohebné slovní druhy 14122020.ppt

Procvičit si látku ústně v učebnici na str. 55/ cv. 4, 5, 6; str.56 / cv. 11; str.57 / cv.18 a); 58 / cv. 22 – stačí udělat jen část cvičení

Vypracovat pracovní list v příloze, CJ8 - Neohebné slovní druhy - pracovní list – ofotit a poslat nejpozději ve čtvrtek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.

LITERÁRNÍ VÝCHOVA

Lucius Apuleius – Amor a Psýché

Opakovat si básničku a číst doporučenou četbu, v lednu se odevzdává čtenářský deník!

Dočíst zbytek textu na str. 60-63

Vypracovat následující otázky:

1.      Vypiš, které 3 úkoly zadané Venuší musela Psýché splnit.

2.      Co se stalo, když Psýché otevřela krabičku.

3.      Jak celý příběh skončil. Převyprávěj ho.

Ofotit vypracovaný úkol a poslat nejpozději ve čtvrtek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz  nebo vhodit do schránky na škole.

SLOH

Charakteristika literární postavy – cvičná práce

Zopakovat si látku pomocí rámečků v učebnici na str. 122, 123 a 125.

Pro přehlednost jsou v příloze prezentace (jedna z nich je návod, jak psát charakteristiku).

CJ8 - Jak správně napsat charakteristiku 14122020.pptx  CJ8 - Charakteristika literární postavy 14122020.pptx

Vyber si literární nebo filmovou postavu, kterou dobře znáš (samozřejmě přiměřeně tvému věku) a napiš podle osnovy (je také v prezentaci) její charakteristiku.

Neopisuj z internetu nebo odjinud, zkus to sám/sama!

Pro inspiraci přidávám několik charakteristik literárního či filmového hrdiny. CJ8 - Inspirace pro charakteristiku literární postavy.

Vypracovanou charakteristiku ofoť a pošli nejpozději ve čtvrtek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhoď do schránky na škole.