ČEŠTINA - 8. třída - 17. 1. 2021

Vypracovat do: 22. 1. 2021

Mluvnice

Pravopis – opakování – test

Zopakovat si látku v učebnici podle rámečků na str. 67-69 a podle prezentace v příloze: CJ8 - Pravopis - 17012021.ppt

Procvičit si látku písemně v PS na str. 20 / cv. 3, str. 21 / cv. 4, 7, str. 22 / cv. 10, str. 23 / cv. 11, 12, 24 / cv. 2, 3, str. 25 / cv. 6, 7, str. 27 / cv. 1, 3, str. 29 / cv. 9, 10 – stačí udělat část cvičení.

Vypracovat test v PS na str. 30, ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.

Literární výchova

Miguel de Cervantes Saavedra – Don Quijote

Opakovat si básničku a číst doporučenou četbu, v lednu se odevzdává čtenářský deník ihned po nástupu na prezenční výuku!

Vypracovat pracovní list v příloze (dyslektici bez otázky č. 4).

CJ8 - Miguel de Cervantes Saavedra - Don Quijote - pracovní list - 17012021.pdf

Provést zápis do sešitu – literární části (dyslektici si ho mohou do sešitu nalepit).

Miguel de Cervantes Saavedra (1547–1616)

Byl to zchudlý španělský šlechtic, prozaik a dramatik. Prožil dobrodružný život. Psal úspěšné divadelní hry, ale jeho nejúspěšnější dílo je román Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha (čte se: don kichot de la manča)

Provést zápis pojmů do sešitu – literární části (dyslektici si ho mohou do sešitu nalepit).

parodie – literární napodobení, které chce zesměšnit (ironií, nadsázkou, kontrastem)

donkichot – člověk, jehož snažení je marné, ale má morální význam

Ofotit vypracovaný pracovní list i zápis v sešitě a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz  nebo vhodit do schránky na škole.