ČEŠTINA - 9. třída - 13. 10. 2020

Datum zadání: 14. 10. 2020

Vypracovat do: 16. 10. 2020

MLUVNICE

Slovní zásoba a její obohacování

Přečíst rámeček v učebnici na str. 26.

V PS vypracovat na str. 8 cv. 1, 2, 3, 4. a 5 – ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.

Vysvětlení pojmů (PS str. 8/cv. 1)     -eufemismus = zjemnělý výraz, např. místo slova          zemřel  spojení odešel na věčnost

-familiární = domácký výraz, např. drahoušek, zlatíčko

(označení rodinného příslušníka)

LITERÁRNÍ VÝCHOVA

Johann Wolfgang Goethe

Dočíst si úryvek v učebnici - čítance na str. 33 – 34.

Vypracovat úkoly v pracovním listě, který je v příloze.

J.W.Goethe - Faust - pracovní list ČJ LV 9.jpg

Ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz  nebo vhodit do schránky na škole.

Opsat do sešitu (literární část) zápis:

Johann Wolfgang Goethe

(1749 – 1832)

Byl německá básník, prozaik, dramatik a politik. Měl vztah k západním Čechám (Karlovy Vary, Mariánské Lázně), které často navštěvoval.

Dílo: Faust – 2dílná dramatická báseň – psal ji 40 let

Utrpení mladého Werthera – milostný román v dopisech

Čarodějův učeň - balada

SLOH

Popis pracovního postupu

Zopakovat podle rámečku v učebnici na str. 119, co je to popis pracovního postupu, jaké jsou jazykové prostředky a jaká je osnova.

Vypracovat následující úkoly z PS: 56/1 a 3 – PSÁT ČITELNĚ!!!

Ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.