ČEŠTINA - 9. třída - 3. 1. 2021

Datum zadání: 4. 1. 2021

Vypracovat do: 8. 1. 2021

Mluvnice

Slovesa – slovesné třídy a vzory

Přečíst rámeček v učebnici na str. 46

Pro přehlednost máte v příloze prezentaci s postupem při určování třídy a vzoru. CJ9 - Slovesné třídy a vzory - 03012021

Procvičit si látku na cvičeních v PS str. 19 / cv. 4; str. 20 / cv. 5 a v učebnici na str. 46/ cv. 2 a)

Vypracovat pracovní list v příloze, CJ9 - Slovesné třídy a vzory - pracovní list - 03012021, ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.

Literární výchova

Impresionismus; Antonín Sova – U řek

Opakovat si básničku a číst doporučenou četbu, v lednu se odevzdává čtenářský deník ihned po nástupu na prezenční výuku!

Přečíst si ukázku na str. 76 v učebnici – čítance nebo v pracovním listě.

Vypracovat otázky k ukázce v pracovním listě v příloze, CJ9 - Antonín Sova - U řek - pracovní list - 03012021.pdf (dyslektici mají svůj pracovní list)

Provést zápis do sešitu (literární části)

Impresionismus – směr 2. poloviny 19. století založený na okamžitém dojmu v dané chvíli, je nazván podle obrazu Clauda Moneta Imprese, východ slunce. Projevil se především ve výtvarném umění, ale ovlivnil i hudbu a literaturu.

CJ9 - Antonín Sova - U řek - pracovní list - 03012021.pdf

Ofotit vypracované otázky i zápisy v sešitě a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz  nebo vhodit do schránky na škole