Původní stránky

Exkurze - Pražský hrad - 8. 10. 2018


Dne 8. 10. 2018 se devátá třída vydala do Prahy na exkurzi. Ke stému výročí vzniku Československé republiky jsme využili jedinečné nabídky návštěvy prostor Pražského hradu, kam běžný návštěvník nemá přístup. Prostory zpřístupnil prezident republiky pro základní školy. Prohlídka sálů na Hradě byla velkým zážitkem. Žáci se mimo jiné sešli na Staroměstském náměstí s pandou, na Václavském náměstí s medvědem, prošli se po Karlově mostě, Nerudovou ulicí, obdivovali chrám svatého Víta a další pamětihodnosti Prahy. Podle aplikace zjistili, že během dne ušli asi 18 500 kroků. Celý den byl parádním zážitkem, na který budeme všichni dlouho vzpomínat. 

  Mgr. I. Skořepová

Partneři školy:

evropský sociální fond ČR Evropská unie Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Leader Program rozvoje venkova Královehradecký kraj