Původní stránky

Školní výlet 9. třídy - 13. - 15. 6. 2018


 Ve dnech 13. – 15. 6. 2018 absolvovala 9. třída svůj poslední školní výlet.

Vypravili jsme se brzy ráno vlakem do Hrdoňovic (zastávka v lese), pak jsme s plnou polní vyrazili do kopce směr naše ubytovací zařízení v Pařezské Lhotě. Nutno dodat, že sotva jsme vystoupili z vlaku, začalo drobně pršet a nepřestalo skoro až do večera. Proto jsme první den nepodnikli žádný výlet po okolí, ale věnovali jsme se různým hrám, např. ping-pongu, kartám, přehazované a později večer posezení u táboráku se zpěvem za doprovodu kytary Míši Kempfové a s opékáním čehokoliv, co bylo k jídlu.

Druhý den jsme vyrazili na celodenní túru do Prachovských skal a přes Jinolice, kde jsme doplnili zásoby, zpět do základního tábora. Výšlap se vydařil, sluníčko sice moc nesvítilo, ale nepršelo. Po návratu jsme se občerstvili tím, co jsme si sami uvařili. Následovala volná zábava a poté turnaj v přehazované, který jsme si sami připravili. Opět jsme poseděli a zazpívali si u táboráku, který nachystali kluci. A pak přišel ten spásný nápad, že si zahrajeme téměř potmě na schovku. Na závěr celého dne jsme si vyzkoušeli funkci strážných – hlídali jsme po půlhodině ve dvojicích náš tábor. Zalehli jsme kolem půlnoci.

Třetí den jsme se už jen chystali domů, uklízeli chatky a loučili se s místem naší poslední společné akce.

Výlet se vydařil, všichni jsme se po návratu spokojeně rozcházeli do svých domovů.

 

 Za 9. třídu S. Pospíšilová, tř. uč.

Partneři školy:

evropský sociální fond ČR Evropská unie Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Leader Program rozvoje venkova Královehradecký kraj