Původní stránky

Krkonošský Florbalový pohár 2014, 27. 2. – 28. 2. 2014


Na samém konci února se uskutečnil druhý ročník florbalového turnaje základních škol s názvem Krkonošský florbalový pohár 2014.

Oproti loňskému ročníku zaznamenal ten letošní několik výrazných změn. Místo jednoho hřiště vyrostla ve sportovní hale ZŠ R. Frimla hned hřiště dvě a to se odrazilo také v herním systému, kterým byl pro letošek tzv. „malý florbal“, tedy systém 3 hráčů v poli a brankáře. Díky těmto změnám nabral turnaj úplně jiný rozměr. Dvě menší hřiště nabídla možnost hrát dvě utkání souběžně a zároveň byl k vidění rychlý florbal a spousta vstřelených branek. Celkově se dá říci, že bylo opravdu na co koukat.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích a to: G1 – mladší dívky, G2 – starší dívky, B2 – mladší chlapci a B4 – starší chlapci. V kategorii chlapců byly plánovány ještě kategorie B1 a B3, ale ty nakonec nebyly z důvodů naplnění otevřeny. I tak se turnaje zúčastnilo 20 týmů ze 7 základních škol trutnovského regionu.

Dívky odehrály své kategorie ve čtvrtek 27. 2. a následující den odehráli svůj turnaj chlapecké kategorie. Za tyto dva dny bylo odehráno celkem 42 utkání, které řídili zkušení rozhodčí a nutno podotknout, že se své práce zhostili na výbornou. Za zmínku stojí také počet branek, které padly během turnaje. Po sečtení výsledků všech utkání se počet vstřelených branek zastavil na neuvěřitelném čísle 326! V letošním ročníku Krkonošského florbalového poháru jsme měli možnost vidět 190 florbalových nadšenců z řad žáků a žákyň základních škol, kteří podávali opravdu skvělé výkony. Každý tým získal diplom a věcnou cenu podle umístění, první tři umístění získali navíc ještě pohár. V každé kategorii byl také vyhlášen nejlepší hráč a brankář turnaje.

Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za předvedené výkony, přístup a vytvoření skvělé sportovní atmosféry, čímž velkou měrou přispěli ke kvalitě turnaje.

Výsledková listina:

 

Kategorie G2 – starší dívky

1.

ZŠ Pilníkov

2.

ZŠ R. Frimla

3.

ZŠ Karla Klíče Hostinné

4.

ZŠ V Domcích

5.

ZŠ Radvanice

Nejlepší hráč

Kristýna Holubcová

Kategorie B4 – starší chlapci

1.

ZŠ V Domcích

2.

ZŠ R. Frimla „A“

3.

ZŠ Bernartice

4.

ZŠ Náchodská „A“

5.

ZŠ Náchodská „B“

6.

ZŠ Pilníkov

7.

ZŠ Radvanice

8.

ZŠ R. Frimla „B“

 Převzato z: http://www.svctrutnov.cz

 

Naše škola dosáhla historicky nejlepšího výsledku na tomto náročném turnaji. O první místo zabojovaly:

Nelka Hassmannová, Vendy Hubálková, Vlaďka Pechanová, Heidi Sokolovičová, Verča Holá, Denisa Sigmundová, Terka Hangurová, A. Elekešová, Z. Výborná, Anet Zaoralová.

Našim florbalistkám patří obrovské poděkování za skvělou reprezentaci školy a Pilníkova!!!

V kategorii starších žáků bojovali:

Filip Lhoták, Dominik Dub, Martin Petrák, Tomáš Andrle, Tomáš Vašátko, Lukáš Homolka, Zbyněk Bubeníček, Tomáš Zelenka, Michal Staněk.

I jim patří poděkování za bojovný výkon.

 

Fotografie jsou k dispozici také zde.

 

Ilona Skořepová, ředitelka školy

Partneři školy:

evropský sociální fond ČR Evropská unie Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Leader Program rozvoje venkova Královehradecký kraj