MATEMATIKA - 9. třída - příprava na přijímací zkoušky -12. 10. 2020

Předmět: Matematika - příprava na přijímačky

Datum zadání: 12. 11. 2020

Vypracovat do: 26. 11. 2020

Na příště si vypracujte úlohy z kapitoly 1.1 Operace s celými čísly, des. čísly a zlomky (str. 14-17) a 3.1 Převody jednotek (str.35 a 36). Jsou to typové příklady, které jsme již v minulosti počítali. Postupy máte ve výkladových sešitech. Pokud byste potřebovali poradit, ozvěte se včas na Teams a nečekejte na 26. 11. na přípravu.

M9 - Převody základních jednotek 10112020.pdf

Ve škole mám pro vás také připravené k vyzvednutí publikace z vydavatelství Taktik, které jste mi platili ještě před distanční výukou. Dodání knížek se trochu protáhlo, ale ne mojí vinou. Zastavit se pro ně ve škole můžete po předchozí domluvě.

V příloze máte vyřešené úlohy na počítání s algebraickými výrazy, které jste měli mít do 12. 11. 2020 spočítané. M9 - Příprava algebr. výrazy - řešení (na 12.11.) 10112020.pdf

Někde jsou opět řešení podrobněji rozebraná (včetně vzorců), u snazších úloh jsem zvolila kratší postup. Pokud si nenajdete chybu ve výpočtu nebo nepochopíte vysvětlení, nabízím opět možnost příklad naskenovat a poslat mi ho ke kontrole a následné konzultaci. I zde nabízím konzultace přes Teams po předchozí domluvě.