NĚMČINA - 8. třída - 15. 11. 2020

Datum zadání: 16. 11. 2020

Vypracovat do: 23. 11. 2020

Předložka in se 3. pádem; pozvánka

Naučit se 20 slovíček z PS na str. 67 (od halb po drei Viertel,bez slova die Armbanduhr a věty Frag doch mal!)

Nová látka – předložka in se 3. pádem – řiď se tabulkou:

1.       pád                                der Vater                            die Mutter                         das Kind

3.    pád                                dem Vater                          der Mutter                        dem Kind

Příklad: v lese = in dem Wald (předložka in + 3. pád podstatného jména mužského rodu z tabulky – dem = in dem Wald

Tento tvar může vypadat i takto: im Wald – tomu se říká stažený tvar – předložka splyne se členem určitým. (Týká se to jen mužského a středního rodu, v ženském rodě je jen předložka se členem, např. v tašce = in der Tasche)

Prostudovat tabulku v učebnici na str. 68 uprostřed a udělat ústně cv. 2 na str. 68 v učebnici.

Procvičit látku v PS na str. 60 / cv. 1, 2

Prohlédnout, přečíst a ústně přeložit pozvánku v učebnici na str. 68 / cv. 1, cvičně vypracovat v PS na str. 64 / cv. 19.

Vypracovat pracovní list v příloze, ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.

NJ8 - Předložka in se 3. pádem + pozvánka 15112020.pdf