NĚMČINA - 8. třída - 17. 1. 2021

Datum zadání: 18. 1. 2021

Vypracovat do: 22. 1. 2021

In den Ferien – Gespräche

Naučit se 10 slovíček z PS na str. 75 (die Klasse, kosten, die Krone, die Fahrkarte, der Regenschirm, das T-Shirt, die Zahnpasta, die Zahnbürste, das Taschentuch, der Apfel )

Zopakovat si časování sloves fahren a mögen z minulého týdne.

V jedné z prezentací je i výslovnost slovíček, která se máte učit.

NJ8 - Pořádek slov a slovíčka - 17012021.pptx,          NJ8 - Sloveso fahren, mögen 17012021.pptx

Procvičit si tuto látku ústně v učebnici na str. 79 / cv. 9 a písemně v PS na str. 69 / cv. 5 (ptej se na tučně vytištěná slova).

Nová látka – rozhovory – Gespräche – v PS udělat písemně na str. 70 / cv. 7

Vybrat si jeden rozhovor ve cv. 10 na str. 79 a 80, přečíst si ho a písemně přeložit do sešitu, ofotit a poslat nejpozději v pátek do 20:00 na adresu: svetluse.pospisilova@zspilnikov.cz nebo vhodit do schránky na škole.