Původní stránky

Návštěva Prahy 20. 6. 2014


Návštěva Prahy

  V pátek 20. 6. 2014 vyrazili žáci 2. stupně naší školy se svými učiteli do Prahy.  Pro 7. třídu to byl školní výlet, 6., 8. a 9. třída navštívila naše hlavní město v rámci exkurze.

  Odjížděli jsme od školy asi v 7:30 a v Praze jsme byli kolem desáté hodiny dopoledne. Od ministerstva financí, kam nás autobus dovezl, jsme se vydali do kopce k Národnímu technickému muzeu. Během téměř dvou hodin jsme si prohlédli expozice ve třech patrech nad i pod zemí, např. expozici dopravy, techniky domácnosti, architektury, hutnictví, hornictví nebo televizní studio.

  Od muzea jsme pokračovali pěšky do historického jádra města. Po Starých zámeckých schodech jsme vystoupali k východní bráně Pražského hradu, kde jsme byli udiveni pohledem na část Prahy s Vltavou, Karlovým mostem, Národním divadlem, Petřínskou rozhlednou a samozřejmě hradní stráží, jejíž střídání jsme měli možnost také vidět.

  Z Hradu jsme zamířili přes Karlův most na Staroměstské náměstí k orloji, který se nachází na Staroměstské radnici. Bohužel jsme orloj v činnosti propásli o několik málo minut.

  Zbývala nám poslední etapa našeho putování, a sice projít Václavské náměstí zdola nahoru a prohlédnout si jezdeckou sochu sv. Václava a budovu Národního muzea, odtud se dostat k hlavnímu nádraží a zde počkat na autobus. Ten nás odvezl na Černý most do KFC, kde se na závěr náročného dne většina dětí občerstvila.

  Cesta zpět probíhala vesele, děti si v autobuse i zazpívaly. Celá akce se vydařila, počasí nám přálo, spokojeni byli žáci i učitelé, což je zdokumentováno na přiložených fotografiích.

Mgr. S. Pospíšilová

Mgr. P. Strasserová

Mgr. M. Matěna

Fotografie jsou k dispozici zde.

Partneři školy:

evropský sociální fond ČR Evropská unie Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Leader Program rozvoje venkova Královehradecký kraj