Původní stránky

Seznam pomůcek a doporučené četby pro školní rok 2014/2015 - 7. ročník


Pomůcky 7. třída

 

Sešity:

7. třída – 440 - 1x, 540 - 1x, 524 - 4x, 544 - 3x, 545 - 2x, 624-1x, 560 – 1x, 564 – 3x, notový sešit

 

TV: tepláková souprava, tričko, cvičky, tenisky

(vše podepsané v tašce)

Pč,Vv: nůžky, lepidlo, vodové a temperové barvy, paleta, kelímek na vodu + hadřík, štětce – plochý silný + tenký, kulatý tenčí, suché křídy, tuš, igelit na lavici, voskovky, pastelky, fixy, tričko nebo zástěra - vše v krabici či kufříku
Ostatní: 2 pera – Tornádo, obyčejné tužky č. 1,2,3, ořezávátko, pravítko 30 cm, trojúhelník s ryskou, kružítko – kovové!, + náhradní tuhy, úhloměr, zmizík, podložky do sešitů, obaly na učebnice, sešity a ŽK, kalkulačka, přezůvky, ručník – podepsaný, linkovaný blok A5 (100 listů), kvalitní zámek na skříňku (nejlépe s číselným kódem)

 

V září bude vybráno 200 Kč na kopírování a výtvarné potřeby (čtvrtky).

 

 

Doporučená četba pro 7. ročník:

 

1. čtvrtletí:

I. Olbracht   Ze starých letopisů nebo Biblické příběhy
  A. Jirásek   Staré pověsti české
  R. Mertlík   Starověké báje a pověsti
       
       
2. čtvrtletí: J. Drda   České pohádky
  J. Werich   Fimfárum
  Fr. Hrubín   Pohádky tisíce a jedné noci
       
       
3. čtvrtletí: J. Swift  

Gulliverovy cesty

  L. Aškenazy   Dětské etudy nebo Psí život
  Fr. Nepil   Střevíce z lýčí
       
       
4. čtvrtletí: I. Procházková   Únos domů nebo Čas tajných přání
  O. Pavel   Jak jsem potkal ryby
       
       
       

 

 

 

 

Partneři školy:

evropský sociální fond ČR Evropská unie Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Leader Program rozvoje venkova Královehradecký kraj