Původní stránky

Seznam pomůcek a doporučené četby pro školní rok 2014/2015 - 8. ročník


Pomůcky 8. třída

 

Sešity:

8. třída – 440 – 1x, 540 – 1x, 524 – 4x, 544 – 4x, 545 – 2x, 560 – 1x, 564 – 4x, notový sešit

 

TV: tepláková souprava, tričko, cvičky, tenisky

(vše podepsané v tašce)

Pč,Vv: nůžky, lepidlo, vodové a temperové barvy, paleta, kelímek na vodu + hadřík, štětce – plochý silný + tenký, kulatý tenčí, suché křídy, tuš, igelit na lavici, voskovky, pastelky, fixy, tričko nebo zástěra - vše v krabici či kufříku
Ostatní: 2 pera – Tornádo, obyčejné tužky č. 1,2,3, ořezávátko, pravítko 30 cm, trojúhelník s ryskou, kružítko – kovové!, + náhradní tuhy, úhloměr, zmizík, podložky do sešitů, obaly na učebnice, sešity a ŽK, kalkulačka, přezůvky, ručník – podepsaný, linkovaný blok A5 (100 listů), kvalitní zámek na skříňku (nejlépe s číselným kódem)

 

V září bude vybráno 200 Kč na kopírování a výtvarné potřeby (čtvrtky).

 

 

Doporučená četba pro 8. ročník:

 

1. čtvrtletí:

E. Frynta   Moudří blázni
  M. Cervantes (J. John)   Příběhy dona Quijota
  W. Scott   Ivanhoe
  A. Dumas   Tři mušketýři
       
2. čtvrtletí: D. Defoe (J. V. Pleva)   Robinson Crusoe
  Moliere   Lakomec
  A. Jirásek   Psohlavci nebo Filozofská historie
  K.J.Erben  

Kytice

       
3. čtvrtletí: B. Němcová  

V zámku a podzámčí nebo Divá Bára

  J.K.Tyl   Strakonický dudák
  Ch. Brontëová   Jana Eyrová
  J. Neruda   Povídky malostranské
       
4. čtvrtletí: Ch. Dickens   Oliver Twist
  L. Rosten   Pan Kaplan má stále třídu rád
  J. D. Salinger   Kdo chytá v žitě
  R. Bradbury   Marťanská kronika
       

 

 

 

 

Partneři školy:

evropský sociální fond ČR Evropská unie Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Leader Program rozvoje venkova Královehradecký kraj