Původní stránky

Seznam pomůcek a doporučené četby pro školní rok 2014/2015 - 9. ročník


Pomůcky 9. třída

 

Sešity:

 9. třída – 440 – 1x, 540 – 1x, 524 – 4x, 544 – 3x, 545 – 2x, 560 – 1x, 564 – 4x

 

TV: tepláková souprava, tričko, cvičky, tenisky

(vše podepsané v tašce)

Pč,Vv: nůžky, lepidlo, vodové a temperové barvy, paleta, kelímek na vodu + hadřík, štětce – plochý silný + tenký, kulatý tenčí, suché křídy, tuš, igelit na lavici, voskovky, pastelky, fixy, tričko nebo zástěra - vše v krabici či kufříku
Ostatní: 2 pera – Tornádo, obyčejné tužky č. 1,2,3, ořezávátko, pravítko 30 cm, trojúhelník s ryskou, kružítko – kovové!, + náhradní tuhy, úhloměr, zmizík, podložky do sešitů, obaly na učebnice, sešity a ŽK, kalkulačka, přezůvky, ručník – podepsaný, linkovaný blok A5 (100 listů), kvalitní zámek na skříňku (nejlépe s číselným kódem)

 

V září bude vybráno 200 Kč na kopírování a výtvarné potřeby (čtvrtky).

 

 

Doporučená četba pro 9. ročník:

 

1. čtvrtletí:

W. Shakespeare   Romeo a Julie
  H. de Balzac   Evženie Grandetová
  A.Jirásek   Filozofská historie
  V.Dyk   Krysař
       
2. čtvrtletí: E.Hemingway   Sbohem, armádo
  R.Rolland   Petr a Lucie
  J.Hašek   Osudy dobrého vojáka Švejka
  E.M.Remarque  

Tři kamarádi

       
3. čtvrtletí: K. Čapek   Bílá nemoc nebo Válka s mloky
  B.Hrabal   Ostře sledované vlaky
  K.Poláček   Bylo nás pět
  J.Drda   Němá barikáda
       
4. čtvrtletí: J. Arbes   Newtonův mozek nebo Svatý Xaverius
  A. de Saint-Exupéry   Malý princ
  J.Škvorecký   Hořkej svět
  J.K.Jerome   Tři muži ve člunu
  Z.Jirotka   Saturnin

 

 

 

 

Partneři školy:

evropský sociální fond ČR Evropská unie Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Leader Program rozvoje venkova Královehradecký kraj