Původní stránky

VÝCHODNÍ ČECHY 12.9.-18.12.2014


Téma projektu bylo poznávání měst východních Čech. Na začátku projektu si žáci vyrobili jeden společný vláček a fiktivně s ním procestovali východní Čechy. Do každého vagónku si naložili „náklad“ za jeden projektový den, napsali si do něj, co se nového naučili. Společně jsme např. navštívili Malé Svatoňovice, Dvůr Králové, Hořice, Pardubice atd. „Upekli“ jsme si hořické trubičky, pardubický perník, postavili si auto ze stavebnice Merkur, našli šifru na Kunětické hoře, zahráli si pohádku o Veliké řepě a prováděli jsme spoustu dalších aktivit (viz fotografie). Města jsem volila dle skutečnosti, aby si je žáci mohli najít na mapě a třeba i navštívit.
Hlavním jádrem projektu bylo učivo českého jazyka a literární výchovy, integruje dále učivo matematiky, prvouky, hudební výchovy, výtvarné výchovy i pracovní výchovy.
Na konci každého projektového dne a celého projektu proběhlo zhodnocení žáky i učitelem.
Žákům se práce pěkně dařila a myslím si, že všichni budeme rádi na naše společné cestování vzpomínat.

tř.uč.Petříčková

 

Přejít do fotogalerie ->

Partneři školy:

evropský sociální fond ČR Evropská unie Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Leader Program rozvoje venkova Královehradecký kraj