Původní stránky

Záchrana pohádkové říše


 

Každý školní rok zakončujeme ve školní družině nějakou společnou akcí. Někdy je to sportovní olympiáda, jindy se putuje za památkami Pilníkova, jede se na výlet do blízkého okolí, nebo se hrají různé vědomostní soutěže. Tentokrát jsem zvolila tematiku všem dětem i dospělým dobře známou – Pohádkovou říši.

Úkolem dětí bylo vysvobodit ze zakletí pohádkové bytosti… A že nevíte, proč byli některé pohádkové bytosti zakleté? Tak přesně na tuto otázku se musely děti sami zeptat dobrého čaroděje Mrakovouse. Po nalezení poztráceného pergamenu Mrakovous dětem vysvětlil, proč byli některé bytosti zakleté a co musí udělat pro jejich osvobození. Před každým osvobozovacím rituálem musely děti odpovědět na několik otázek ze světa pohádek a pak už se mohly pustit do práce. Na konci našeho putování jsme pomocí písničky museli od zlých čar a kouzel osvobodit celou pohádkovou říši a především zlého čaroděje Zmatlíka, který byl původcem všeho zlého čarování!

Pohádkové bytosti nás poté doprovodili až na náměstí, kde jsme se museli rozloučit. Všichni přeci víme, že Pohádková říše je velmi daleko.

A také děti měly ještě spoustu práce, čekalo nás společné opékání, večer kreslení na trička a samozřejmě již podruhé malinkatá zkouška odvahy. Některé  děti se bály více, jiné méně. Důležité je, ŽE ZKOUŠKU ODVAHY VŠICHNI ZVLÁDLI!!!

Sobotní společná snídaně proběhla v pohodové náladě. Děti posnídaly perník nebo ovocné řezy, které si upekly při páteční družině.

Veliké poděkování patří za pomoc  při akci :  paní Lucii Hanušové a instruktorům ze SVČ Trutnov-jmenovitě Láďovi, Fanče, Michalovi, Kice, Barče  a Vášovi .

 

Všem přeji krásné a slunečné prázdniny

Soňa Grusová

FOTOGALERIE...

 

 

 

Partneři školy:

evropský sociální fond ČR Evropská unie Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Leader Program rozvoje venkova Královehradecký kraj